• ,
    » » Реал здобуває заслужену перемогу в фіналі Ліги Чемпіонів.

Реал здобуває заслужену перемогу в фіналі Ліги Чемпіонів.

Категория: Champions League / Останні новини футболу

«Мадридський» фінал Ліги чемпіонів відзначився «крутою» драматургією: про­граючи від 36-ої хвилини 0:1, команда Кар­но Анчелотті на останніх хвилинах змогла перевести матч у овертайм, у доданий час спочатку вийти уперед, а потім остаточно «розмазати» деморалізованого суперника.

Напередодні

В історії турніру (а налічує вона вже 59 «сто­рінок») це був перший фінал за участі команд з одного міста. Зрозуміло, що перелік регалій у «Атлетіко» не до порівняння зі здобутками «ко­ролівського» клубу. Однак останніми роками «червоно-білі» втратили пієтет перед своїми сусідами-«небожителями» і у національних тур­нірах вже неодноразово їх «опускали на грішну землю». Під керівництвом аргентинського тре­нера Дієго Сімеоне протягом всього трьох се­зонів «Атлетіко» виборов кубок Іспанії, «золоті» нагороди чемпіонату, став переможцем Ліги Європи та володарем Суперкубка УЄФА. Для повного комплекту бракує лише тріумфу у Лізі чемпіонів. І матч у Лісабоні давав чудову мож­ливість ліквідувати цю прогалину.

Але перемоги прагнули і «Реал», і його іта­лійський тренер Карло Анчелотті. Команда «провалила» чемпіонат (а третє місце «галак- тікос» інакше не назвеш) і лише з великими труднощами виборола національний кубок. «Врятувати» сезон могла тільки перемога у ЛЧ, яку «Реал», до слова, останнього разу вигра­вав у далекому 2002-му. Тому фінальна зустріч обіцяла стати по справжньому бойовою і бага­тою на емоції.

Тайм перший

Власне, прогноз на гру виправдався вже зі стартових хвилин. На початку гравці «Атлеті­ко» виглядали значно жвавішими за суперників, вони багато рухалися, непогано пресингували. Але вже на 9-ій хвилині сталося непередбачу- ване - головний голеадор команди Дієго Коста зазнав травми і змушений був залишити поле. Безумовно, відсутність Кости суттєво позначилася на атакувальному потенціалі «смугастої» команди.

Візуально здавалося, що «Реал» посту­пається ініціативою супернику. Але, на відміну від опонентів, команда досить ефективно дія­ла в атаці. І хоча з гри практично «виключили» Роналду («красунчику» за весь матч вдалося завдати лише декілька ударів у бік воріт «Ат­летіко», переважно - зі стандартів), у складі «Реалу» і без Кріштіану достатньо вправних ви­конавців. Зокрема - Ді Марія та Бейл, які раз по раз намагалися «прорвати» захисні поряд­ки «Атлетіко». Найкращу нагоду забити змар­нував Гарет Бейл на 32-ій хвилині: скористав­шись «обрізкою» суперника біля центру поля, валієць вибіг на ворота Куртуа, проте не зміг влучити у «рамку».

А вже за декілька хвилин «матрацникам» вдалося досягти успіху: досвідчений Ікер Касільяс з якогось дива залишив ворота і побіг на допомогу своєму захисту, тоді як Дієго Годін головою вже переправляв м’яча у сітку його воріт. Намагання голкіпера врятувати ситуацію вже результату не принесли: він хоча і виніс «кулю» у поле, але лінію воріт вона вже пере­тнула - 0:1. Відразу ж «добити» суперника міг Андріан Лопес, але йому забракло влучності.

Тайм другий

Більша частина другої половини гри про­йшла за сценарієм першого тайму. Але у діях гравців «Атлетіко» вже не відчувалося почат­кової «злості», «зарядженості». Видно було, що з кожною хвилиною сили залишають їх. Тому вони все менше і менше думали про атаку, а все більше і більше притискалися до власних воріт, намагаючись будь-якою ціною втримати переможний рахунок.

«Реал» же продовжував «гнути свою лінію», але робив це якось флегматично. І лише хви­лин за десять до завершення основного часу підопічні Анчелотті «прокинулися», різко дода­ли у швидкості і всією командою, за винятком хіба що Касільяса, почали «шматувати» захист «Атлетіко». Однак основний час сплив і добі­гали до завершення додані арбітром хвилини, а рахунок залишався незмінним. І тут пані Фор­туна вирішила перейти на бік «галактікос»: на третій компенсованій хвилині Серхіо Рамос знайшов «шпарину» у захисних редутах супер­ника і головою забив рятівний м’яч. 1:1 - ша­лена радість у стані «білих», «вселенський» розпач у протилежному таборі.

Додатковий час

Ціною надзусиль виборовши ще один шанс на перемогу, гравці «Реалу» вже його не втра­тили. У них ніби «відкрилося друге дихання». Натомість деморалізований суперник практич­но припинив боротьбу, сподіваючись «вистоя­ти» до серії післяматчевих пенальті. Але і ці сподівання поховав Гарет Бейл хвилин за де­сять до завершення гри. І це вже був кінець. І голи Марсело та Роналду нічого не вирішува­ли, оскільки на цей момент «Атлетіко» вже практично «склав зброю». Однак Роналду свій результативний удар з пенальті святкував так, ніби він забив найважливіший гол у своєму житті. І одночасно потішив жіночу половину людства, продемонструвавши свій оголений торс у позі Кінг Конга.

Післямова

«Реал» здобув драматичну і цілком заслу­жену перемогу. А от на розгромний рахунок «Ат­летіко» не заслуговував, хоча у цьому гравці команди мають звинувачувати лише себе.

Дієго Сімеоне, тренер «Атлетіко»:

Мені не сумно, мені гірко. Гірко, що я не до- сяг мети. Хотілося перемогти так, як я пла­нував. Не вдалося. Але я переживу. У житті, як і у футболі, буває твій день, а буває не твій. Потрібно оцінювати результат в комплексі. Усі кажуть, що найголовніше - перемога. Але те, як люди за нас уболівали, свідчить, що є і інші важливі речі. Люди оцінили, що ми зробили цього сезону, і це дозволяє нам сподіватися на подальший прогрес.

Ікер Касільяс, капітан «Реала»:

Своїми зусиллями ми, як мені здається, за­служили називатися «королями Європи» - де­сятиразовими переможцями турніру. Це щось неймовірне. Ми зіткнулися з проблемами, але проявили сміливість, самовідданість і силу, не здалися. Це брли приголомшливий фінал і не­ймовірний сезон. Я дуже радий. «Реал» заслу­жив на цю перемогу.