• ,
    » » Висновки по грі Динамо (Київ) з Евертоном (Ліверпуль)

Висновки по грі Динамо (Київ) з Евертоном (Ліверпуль)

Категория: Champions League / Останні новини футболу / Ліга Європи

Київське "Динамо" здобуло історичну перемогу, вперше забивши п'ять м'ячів у ворота англійського клубу, і пробилося до чвертьфіналу Ліги Європи. У зв'язку з цим матчем у мене виникли п'ять думок.

1. Андрій Ярмоленко - геніальний егоїст

Номінальним лівим хавбеком "Евертона" був Стівен Нейсміт, але насправді він набагато більше часу проводив у центрі, ніж на фланзі. Там він чимало досяг успіху, відправивши в забіг Барклі (штанга) і вийшовши небезпечно на ворота (суперподкат Сілви). А лівіше зміщувався той же Барклі (обидва епізоди зі штангами), але робив це рідко. Тому цей фланг часто залишався порожнім, і Ярмоленко з Сілвою сам Бог вів "розривати" його.

Але в той час, як бразилець наполегливо, сумлінно і вчасно втік в атаку по флангу, українець зазвичай ігнорував його забіги, воліючи або зміститися в центр і пробити або навісити з місця в боротьбу. Так, так він забив чудовий гол. І так він допоміг забити Теодорчик, коли м'яч відскочив від нього. А в другому таймі він нарешті почав пасувати врозріз або відправляти партнерів в забіги (як Сидорчука при голі Гусєва) - і "розрив" гостей все-таки стався.

2. Штрафний майданчик - треба частіше підключатися

В принципі, неможливо заперечувати те, що новий лівий захисник "Динамо" Антунеш вигідно відрізняється від усіх своїх закордонних попередників останніх років у співвідношенні рівень гри / акліматизація. Він явно вище класом і Маграо, і Попова, і Бетао і Види, і Сілви (трьох останніх - саме як лівих захисників) і він акліматизувався набагато краще Тремулінаса. І нарешті продемонстрував, як вміє бити по воротах (такі гармати португальця іспанська Примера вже бачила).

Але суттєві огріхи в його грі є - він нерідко поступається в швидкості швидким пробивним суперникам на фланзі, а також нерідко невірно вибирає позицію в боротьбі з суперником при верховому закиданні по флангу. Тренер гостей вловив це ще з першого матчу, тому кинув у бій замість сонного Міральяс швидкого і потужного АМСУ.

Ганець раз за разом проривався по флангу в першому таймі, обходячи Антунеш, і серйозно напружував захист "Динамо". Коли поруч з ним опинявся Лукаку - оборона тріщала по всіх швах. Тому в середині першого тайму Сергій Ребров зорієнтувався і відправив номінального висунутого опорника Велозу на лівий фланг на допомогу португальцю і Олегу Гусєву. Це допомогло, і правий фланг "Евертона" став явно менш активним.

Але хороша "відмазка" Чи це для самого Велозу не відображатись у штрафному майданчику або на лінії її? І в минулих матчах я акцентував увагу на вкрай рідкісних підключених гравців динамівського центру поля безпосередньо в штрафний майданчик, що істотно звужувало діапазон дії киян в атаці. Ось і в першому таймі цього матчу Сидорчук та Рибалка взагалі майже не наближалися до воріт (тобто не було і ударів здалеку по центру), а Велозу розривався між центром і лівим флангом і в результаті знову був непомітний.
    Єдиний раз у першому таймі, коли він гостро підключився в цю небезпечну зону - він забив відмінний гол. А коли в другому став підключатися майже регулярно (і удари по воротах, і пас п'ятою на Ярмоленка) - оборона "Евертона" просто розвалилася. Гол Гусєва виглядав таким легким і мало не знущальним саме тому, що пас йому з меж штрафного віддавав Сидорчук, а до 11-тиметрової позначки грізно наближався Велозу.

3. Динамо заражає суперника своєю хворобою

Незважаючи на повернення Хачеріді, гра "на другому поверсі" знову була невдалою. І перша штанга Барклі, і гол Лукаку, і гол Джагієлка відбулися після програних верхових дуелей. Але киянам вдалося "заразити" і суперника тим же, що для англійської команди явно ганебніше. Кияни, як і ліверпульці, в першому таймі грали переважно довгими занедбаністю вперед, і голи і Теодорчик, і Велозу відбулися саме після таких закидів і вкрай невдалих дій захисників гостей.

"Другий поверх" залишається серйозною проблемою для підопічних того ж "англійського менеджера" Реброва. Хоча просування є, враховуючи, що "великого і жахливого" Лукаку зупинили на показниках 3-10 по верховим дуелям. Але це досягалося подвійною і потрійною опікою, при якій інші були вільніше. Треба щось вирішувати.

4.Сергей Ребров - "менеджер", а не "коуч"

Ті, хто не розумів секрет успіху Сергія Реброва, в цьому матчі повинні були дещо зрозуміти. Гра "Динамо" все ще кульгає в тактичному плані, все ще не так різноманітна як хотілося, все ще з перепадами і провалами, далеко не завжди збалансована. Це говорить про те, що Ребров - далеко неідеальний тренер, і йому ще вчитися і вчитися (не дивно в його молодому віці).

Але головний тренер "Динамо" грав в Англії і саме там навчився тому, що тренер - це не тільки той, хто розставляє фішки на дошці або конуси на тренувальному полі. Це і (і може, насамперед), піпл-менеджер, керівник людьми, колективом, який вміє налаштувати підопічних на боротьбу до кінця, вміє виділити сильні і заховати слабкі сторони кожного підопічного, вміє забезпечити гравцям найкомфортніше для них умови гри і в результаті видавити з них кращий перфоманс, на який вони тільки здатні.

У керівництві людьми Ребров, схоже, великий фахівець. Він вгадав і зі стартовим складом (хоча "вгадав" - напевно, образливе слово для розумного менеджера), і з замінами. Теодорчик вніс у гру свіжість, старання і рух з невпинним пресингом захисників. Цього всього так не вистачає весняному Кравцю і ніколи не вистачало Мбокані. Добитися від глухого запасного такого рівня гри, такої готовності і до гри, і до "біганині" - дорогого коштує. Він остаточно допоміг і Гусєву подолати незручності, пов'язані з грою на лівому фланзі, і навчив його, що слід робити і як рухатися. Побачивши, що Сидорчука обходять як стоячого, він відразу ж замінив його - і Буяльський чимало допоміг як у відборі, так і в розвитку швидких контратак.

5. Данило Сілва - тіньовий гравець матчу

А головне - Данило Сілва. Через вихід Хачеріді та невиходу Види Ребров був змушений змістити бразильця на правий фланг оборони, про який він вже встиг забути. І тренер знову потрапив в "яблучко". Крім вищесказаного про Данило, варто згадати і його закид вперед, що призвів до голу Велозу, і ще один суперподкат у штрафному майданчику, вже в другому таймі, на АМСУ (вдосталь познущатися над Антунеш ганець хотів і Сілві той же учинити, але не на того напав ). Та що й казати, якщо він навіть під час контратак опинявся на місці хавбека бокс-ту-бокс, распасовивая партнерам. Звичайно, голова назве гравцем матчу Ярмоленка, Велозу або Теодорчик, але серце не може не відзначити роботу такого бразильця з таким нетиповим для представників цієї нації менталітетом.