• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Регистрация    Войти
  Авторизация
  » » Олександр Заваров: "При бажанні можна все змінити..."

  Олександр Заваров: "При бажанні можна все змінити..."

  Категория: Останні новини футболу / Україна / Новини України / Прем'єр ліга


  ЗА ІНТРИГОЮ - ДО ЛЕГЕНДАРНИХ

  - У фіналі глядачі стали свідка­ми справжньої футбольної дра­ми. А як інакше можна назвати те, що сталося з «Атлетіко»? Можливо, за рівнем гри ми по­бачили далеко не найяскравіше видовище. Але нерв матчу та його розв’язка компенсували ті помилки, які допускали гравці обох команд. На мою думку, за інтригою розвитку подій цей по­єдинок можна поставити в один ряд із легендарним фіналом 15-річної давнини, коли «Манчестер Юнайтед» вирвав перемогу у «Баварії».

  Більшість фахівців вва­жає, що в пщсумку трофей виборола та команда, яка більше заслужила на пере­могу. Ви погоджуєтеся з тим, що «Реал» вигпяплв краще?

  Якби у футболі завжди пере­магав той, хто кращий за грою, то в нього було би значно мен­ше прихильників. Серед інших командних видів спорту футбол є найбільш непередбачуваним. Є багато прикладів, коли та чи інша команда, повністю пере­гравши суперника, в підсумку зазнала поразки. Таке на будь- якому рівні - від дворового фут­болу до фіналів найпрестижні- ших турнірів. Цим футбол і при­ваблює стільки людей. Відпові­даючи ж на ваше запитання, ска­жу: радше «так», ніж «ні». «Реал» насправді грав агресивніше, створив чимало гольових мо­ментів. Хоча треба врахувати два нюанси у грі «Атлетіко». Коман­да Дієґо Сімеоне вже на початку залишилася без лідера в лінії нападу Дієґу Кошти. Відкривши рахунок, «Атлетіко»заграв праг­матично, намагаючись уп\имати «Реал» на контратаці. І хто знає, чим би все закінчилося, якби Кошта залишився на полі...


  ЗОЛОТО «ШАХТАРЮ»ПОДАРУВАЛИ КОНКУРЕНТИ

  Зрозуміло, але перейдімо від Ліги чемпіонів до справ у вітчизняному футболі. Як ви оціните сезон-2013/2014?

  Однозначно відповісти не можливо. У принципі, щоразу після завершення сезону мож­на знаити як позитивні моменти, так і негативні. Але цього разу все проявилося особливо яскра­во. Однозначно до позитиву можна зарахувати той факт, що нарешті ми побачили реальну бо­ротьбу як за золоті медалі, так і за інші комплекти нагород. Май­же до закінчення чемпіонату на місце серед призерів претенду­вали не чотири команди, як ми до того звикли, а п’ять. Адже «Чор­номорець» хоча й залишився у підсумку п’ятим, за ходом чем­піонату неодноразово займав місце в трійці лідерів. Більше того, висловлю припущення, що якби одесити пройшли в 1 /16-ту фіналу Ліги Європи французь­кий «Ліон», то команду не зали­шила би група легіонерів, і тоді би вони не тільки, як кажуть, висіли на хвості у лідерів пре- м’єр-ліги, а й реально би претен­дували на медалі. А головне - нарешті ми стали свідками справ­жньої боротьби за титул. Такого вже давненько не було.

  Попри це, золоті медалі знову здобув «Шахтар»...

  -Так, але я не сумніваюся, що це золото гравці «Шахтаря» ці­нуватимуть значно більше, ніж попередні. Нарешті команда Мірчі Луческу відчула, що таке стати чемпіоном країни за жорст­кої конкуренції. Попередніми сезонами «Шахтар» за грою виг­лядав на голову сильнішим за решту команд, і відрив чемпіо­на від найближчого переслідува­ча нагадував прірву. Нині ж, аби перемогти в чемпіонаті, донеч­чанам довелося докласти макси­мум зусиль. Цього сезону не стільки золото виграв «Шахтар», скільки його йому подарували конкуренти.

  Сподіваюся, ви не маєте на увазі рідне для вас «Дина­мо»?

  Про «Динамо» окрема розмо­ва. Я ж мав на увазі «Металіст» і «Дніпро». Спочатку пригадаймо, як чудово розпочали сезон хар­ків’яни. Тоді всім здавалося, що команда Мирона Маркевича, зва­жаючи на кадрові втрати «Шахта­ря», до першого в історії чемпі онства дійде переможним мар­шем. Однак сталися дві події, які на золотих мріях харків’ян пос­тавили шлагбаум. Виключення з кваліфікації Ліги чемпіонів і нез­розуміла ситуація в клубі взим­ку та на початках весняної части­ни сезону зробили чорну спра­ву. З огляду на це, бронзові ме­далі можна вважати для «Мета­ліста» успіхом.

  А що завадило виграти титул дніпропетровцям, яких після виграшу на «Дон- бас-Арені» багато хто вже бачив із золотими медалями на грудях на найвищій схо­динці п’єдесталу?

  Якраз виграш на «Донбас- Арені» і зіграв знимизлии жарт. Обігравши вдруге в сезоні «Шах­тар», гравці «Дніпра» свідомо чи на підсвідомому рівні подума­ли, що тепер їх уже ніхто не змо­же зупинити. Тому на деякі ігри, маю наувазі матчі із «Чорномор­цем» і «Карпатами», вони вихо­дили з думкою, що обіграють суперника виключно за рахунок класу без зайвих витрат емоцій і нервових клітин. А одесити і львів’яни налаштувалися на бо­ротьбу якомога серйозніше. Чим все закінчилося, ви прекрасно знаєте. Такий стратег, як Мірча Луческу, не міг не скористатися чудовим шансом здобути чемпі­онство. «Шахтар» цього сезону не виглядав так яскраво, як ра­ніше, але донеччани найрівніше пройшли дистанцію, тому и ста­ли знову першими.


  «ДИНАМО» І ЧЕТВЕР­ТИМ МОГЛО НЕ СТАТИ...

  Ми з вами поспілкувалися майже про всіх лідерів на­шого футболу. Залишилося тільки, як ми вже згадували, рідне для вас «Динамо».

  Як не прикро, але мусимо констатувати: «Динамо» поки що продовжує падіння. Якщо мину­лого року команда вперше ста­ла бронзовим призером, то цьо­го разу взагалі залишилася без медалей. Найприкріше, що такий результат цілком відповідає грі, яку демонструвало «Динамо». І це при тому, що минулого літа президент «Динамо» Ігор Суркіс виконав побажання тренерсько­го штабу щодо кадрового підси­лення команди. Скажу більше, я вже згадував про втрату взим­ку «Чорноморцем» низки легіо­нерів, які перебували на провід­них ролях. Так от, якби їх не від­булося, то, найімовірніше, кия­ни б і четвертими не стали...

  Але на літнє міжсезоння «дннамівці» та їхні вболі­вальники пішли в оптиміс­тичному настрої. Призначен­ня Сергія Реброва головним тренером «Динамо» та виг­раш у «Шахтаря» в Кубку України повернув киянам надію на світле майбутнє.

  Виграш Кубка України для «Динамо» ніколи не ставало яки­мось гучним досягненням. Але зважаючи на те, що п’ять років команда нічого не могла вигра­ти, перемогу цілком природно сприймають, як справжній успіх. Я також цьому радий. Однак я би порадив усім утриматися від передчасної ейфорії. Коли «Ди­намо» очолив Олег Блохін, опти­мізму також було більше, ніж достатньо. А чим усе закінчило­ся, причому дуже швидко...

  Ми з вами розмовляли про минулий сезон. Але зараз, зважаючи на ситуацію в Україні загалом та в футболі зокрема, всі більше обгово­рюють майбутнє.

  Якщо ви про політику, то запи­тання не зовсім за адресою - я не політик і мрію про те, коли її зали­шиться якомога менше в нашо­му житті. Як і всім пересічним гро­мадянам України, хочу, щоби в державі настав мир і спокій, щоби в усіх регіонах країни можна було спокійно жити, а гарячі сутички виникали виключно на футболь­них полях та інших спортивних спорудах. Якщо ж кажете про футбольне майбутнє України, то проблем теж чимало. Конкрети­зувати їх не хочу, бо це тема окре­мої розмови. Але я переконаний, що все за бажання можна швид­ко вирішити. Головне, щоби з’яв­илося бажання у тих людей, які керують футболом і які вклада­ють у нього кошти. А найголовні­ше, щоби налагодили економіч­но-політичну ситуацію в Україні.

   

   

   

  шаблоны для dle 11.2
  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.