• ,

Футзал. Екстра-ліга. Фінал. Перший матч.

Категория: Останні новини футболу / Футзал / Чемпіонат України по футзалу / Кубок України по футзалу
    29 травня 2014 . 18:00 . Черкаси . СК " Будівельник"

Локомотив (Харків) 5:4 Енергія ( Львів)

Голи: Микола Білоцерківець , '14 , Сергій Журба , '17 , Микита Шпигарь , '20 , Степан Струк , автогол , '25 , Дмитро Сорокін , '38 , Дмитро Федорченко , автогол , '6 , Максим Павленко , '28 , Максим Павленко , '29 , Дмитро Камеко , автогол , '35

Попередження: Віталій Кисельов , '15 , Максим Павленко , '31 , Степан Струк , '40

Вилучення: Бето , '31

Локомотив : Дмитро Литвиненко , Микола Білоцерківець , Сергій Журба , Микита Шпигарь , Євген Сірий , Дмитро Федорченко , Дмитро Сорокін , Дмитро Камеко , Олександр Сорокін , Бето , Віталій Кисельов , Євген Клочко
    Заміна : Євген Іваняк

Енергія: Володимир Кардаш , Олександр Бондар , Валерій Легчанов , Владислав Мазур , Євген Рогачов , Максим Павленко , Михайло Грицина , Микола Грицина , Сергій Коваль , Степан Струк , Тарас Кузь
    Запасні: Андрій Пітуля

Чи варто говорити , що до очного протистояння команди підійшли з величезним бажанням і не менш величезною мотивацією ? Думається , це і так зрозуміло - все-таки фінал. Але по перших хвилинах стало ясно , що « Енергія» куди більше мотивована. Саме львівська команда в дебюті матчу грала першим номером , змушуючи Іваняка вступати гру. « Локомотиву » ж доводилося відповідати контратаками. І вони , в принципі , були досить небезпечними . Так , після однієї з них міг забивати Журба. Однак , рахунок таки відкрили « енергетики» , і це , в принципі , було логічно . Тільки не було логічним те , що м'яч після удару Кузя зачепив « залізничника» Феорченко , від якого і влетів до "брами" . А так - все було згідно із законами логіки: «Енергія» залишила за собою початок матчу , тому вона і відкрила рахунок .

Підопічним Євгена Ривкіна тепер потрібно було вигадувати , як відігратися , при цьому не дати львів'янам заграти в свою гру. Передбачаючи це , наставник « Енергії » Олександр Косенко перейшов на ігру з п'ятим польовими . І вона іноді давала свої плоди. Особливо якщо « біло- зелені» починали розігрувати м'яч до вірного і доводили розіграш до удару. Але Іваняк показував своє вміння грати ногами. Євген Ривкін відповів виходом Бето у другій четвірці. І бразилець вже в першій своїй зміні міг вразити ворота Кардаша , але зробити цього не зміг.

Однак , це вдалося зробити іншому « стовпа » « Локомотива » - Білоцерківці . Той зумів прийняти м'яч на « стовпа » після розіграшу ауту , розвернувся і пробив по воротах Кардаша - 1:1. Але це навряд чи якимось чином злякало « енергетиків » , які продовжували грати з п'ятим. Але при цьому варто відзначити і другу четвірку «Енергії» , яка намагалася швидше переходити з оборони в атаку і , між іншим , теж могла змусити Іваняка витягнути м'яч із сітки своїх воріт. Але все вийшло не так , як це бачив Олександр Косенко . В один прекрасний момент Журба вирішив взяти гру на себе , за що і отримав винагороду : Кардаш не зміг впоратися з ударом гравця «Локо» . Після цього « Локомотив» знову почав вдаватися до тактики гри другим номером. Звичайно , це був ризик , особливо якщо « енергетики» збиралися і далі використовувати Легчанова в якості «літаючого воротаря» . Але все змінилося за сорок секунд до перерви , коли Шпигарь і Дмитро Сорокін організували класну контратаку , і Шпигарь оформив «гол у роздягальню» - 3:1 на користь « Локомотива».

«Енергія» й далі продовжувала грати вп'ятьох . Природно , не всі час , іноді змінюючись , але це якось суті не міняло . Цим « Енергія » давала зрозуміти , що боротиметься до кінця. Не збентежив галичан і потужний постріл Камеко , що перетворився на автогол Струка , після чого рахунок став вже 4:1. Однак , знаючи нинішню « Енергію » , можна було сміливо сказати , що для неї даний рахунок - не проблема. Що й довели наступні хвилини , під час яких « енергетикам » вдалося скоротити рахунок до мінімуму . Ривкін відповів на це миттєво: тайм- аутом і зміною на « останньому рубежі » - вийшов Литвиненко . Однак , після того , як « хвилина » , взята тренером « Локомотива » скінчилася , напруга на паркеті Палацу спорту « Будівельник» зросла до межі.
    Свого апогею напруга досягла на 31 -й хвилині , коли Бето щось не поділив з Павленко. В результаті один з лідерів « Енергії » отримував «гірчичник» , а харківський бразилець і зовсім виклопотав дві жовті картки поспіль і достроково завершив гру. Все це до болю нагадувало фінал Кубка України між цими ж командами , який проходив тут же , в Черкасах. Тільки тоді був видалений Дмитро Клочко . Чим це закінчилося , ми пам'ятаємо . І ось тепер « залізничникам » належало знову зіграти втрьох проти п'ятьох львів'ян. Цього разу харків'яни вистояли. Однак , підопічні Олександра Косенка таки добилися свого. На 35 -й хвилині Легчанов потужно пробив по воротах Литвиненко . Голкіпер "Локомотива", може бути , і впорався з ударом , але зробити це капітану « Локо » завадив свій же гравець - Дмитро Камеко . Результат - автогол в протоколі і 4:4 на табло.

«Енергія» продовжувала і далі грати в більшості. Більше того - вона тиснула « залізничників » настільки , що тим доводилося оборонятися ціною неймовірних зусиль. І ставав питання: що тепер робитиме «Енергія» : продовжувати тиснути , щоб виграти в основний час або чекатиме овертайму ? Відповідь на це дав Дмитро Сорокін , який за дві хвилини ...