"Горняк-Спорт" (Комсомольск) - "Сталь" (Днепродзержинск) 0:1

Категория: Останні новини футболу / Перша ліга / Відео

"Гірник-Спорт" (Комсомольськ) - "Сталь" (Дніпродзержинськ) 0:1

Голи: Каленчук 48

"Гірник-Спорт": Ситников, Герасимець, Лозовій, Андрієвський (Приходной 71), Моісеєнко, Лугачов, Кирієнко, Корольков, Шульц, Голядінец, Нелін

"Сталь": Вітів, Карасюк, Кучеров, Кравченко, Дністрян, Платунов, Котляр, Єрмаченко, Куліш, Каленчук, Адамюк

Попередження: Нелін 33 - Каленчук 22

До цього матчу обидві команди підходили в різному психологічному і кадровому стані. Обидва дебютанта першої ліги несподівано для всіх, але тільки не для самих себе, напередодні сьомого туру опинилися вгорі турнірної таблиці. Тому недивно, що цей матч вважався центральним у турі. Забігаючи наперед, варто зазначити, що статус головного поєдинок не виправдав. Особливо це стосується першого тайму, в якому команди створили по полмомента, чи не показавши абсолютно ніяких швидкостей, так і не зумівши постати перед численними вболівальниками Комсомольська тієї грізної силою, про яку клуби змусили говорити всю футбольну громадськість раніше. У всякому разі, ту її частину, яка стежить за перипетіями матчів Першої ліги. Правда, події на полі були зумовлені відразу декількома факторами.

Господарі постали перед грою ізнемождённие непростий зустріччю в Тернополі в попередньому турі, де команда Ігоря Жабченко втратила відразу трьох футболістів: Климака отримавши травму і опинився в лікарні Комсомольська з сотрасеніем мозку, а захисники Костюченко та Чеботаєв отримали в "Файно місті" по червоній і сьогодні відпочивали . Інша справа, що тренерському складу замінити вибулих було ким, однак рівноцінною ця заміна в результаті не вийшла. У центральній зоні захисту замість Костюченко з'явився з перших хвилин Голядінец, а зліва Чеботаева замінив Шульц.

Відбулися зміни і в складі гостей. Мазяр вирішив залишити в запасі новачка Плешакова, який у Полтаві мав не один момент відкрити рахунок, але так і не зумів жодного разу забити. Та й в цілому, у форварда чи не в кожному матчі є моменти, однак з реалізацією поки не складається у форварда. Така заміна свідчила лише про те, що у гостей таких кадрових проблем не було і команда підійшла до гри в оптимальному стані і з перших же хвилин накинулася на ворота суперника. Однак, до моментів не доходило - грамотно оборонялися підопічні Жабченко, не забуваючи відповідати своїми контратаками. Однак і вони не несли небезпеки. Напевно, з напівмоментів першого тайму варто відзначити удар зі стандарту, коли м'яч рикошетом від нашої стінки летів в кут, але Ситников зреагував.

Чи не йшла гра у господарів і в другому таймі. Тим більше, після того, як підопічні Жабченко пропустили на 48-й хвилині. Спочатку Ситников зреагував на удар з кута штрафний, але на добиванні першим виявився Каленчук. Пропущений м'яч подіяв на господарів те саме що холодного душу, але навалу на ворота Вітіва бажаного результату не принесла. Кирієнко двічі ударом головою з близької відстані катував щастя, міг забивати Лугачов, видали стріляв Корольков. Правда, особливих труднощів для Вітіва ці моменти не несли. Другу частину тайму гості і зовсім провели на половині поля "гірників", класично і стратегічно грамотно граючи на утримання, при будь-якій можливості намагаючись бити по воротах. Так, не пощастило який вийшов на заміну Плешакова, який відмінно працював на другому поверсі.

А ось господарям не допомогли свіжі Приходной, Дячук і Александров. Підопічні Мазяра без проблем довели матч до переможного, перервавши безпрограшну серію "Гірника-Спорт", яка сьогодні могла скласти 25 матчів. А ось перемога дозволила "сталеварам" обійти підопічних Жабченко в турнірній таблиці на один пункт. Команди залишилися в трійці, помінявшись лише місцями.

Наставник дніпродзержинської "Сталі" Володимир Мазяр залишився задоволений перемогою над ФК "Гірник-Спорт" (1: 0) і згадав фінал Ліги Чемпіонів УЄФА "Реал" - "Атлетико".

- В минулому грі з "Полтавою" ми не зуміли використати ряд можливостей, створених нами. В результаті ми зіграли внічию. Але зате сьогодні, в якійсь мірі, футбольний бог віддав нам належне нам за минулі домашні осічки, ми зуміли забити цей м'яч і виграти в Комсомольську. Ми завжди поважали цю команду, "Гірник-Спорт" для нас є принциповим суперником і є однією з найсильніших команд, проти яких ми грали останнім часом.

Що стосується самого матчу, то він йшов до одного гола. Нам вдалося розпечатати ворота суперника, тому ми і перемогли.

- Ви активніше грали саме в перші хвилини. Такою була установка?

- Так і було. Планували початок обох таймів якомога агресивніше виглядати попереду, що мало стати для господарів несподіваним. На щастя, у другому таймі план спрацював і вже до фінального свистка ми намагалися діяти за рахунком.

- Склалося враження, що з конструктивними діями обидві команди не відрізнялися в цьому матчі ...

- А вам сильно сподобалася якість і конструктив у фіналі Ліги Чемпіонів "Реал" - "Атлетіко"? Там теж грали рівні команди, які намагалися діяти синхронно, ніхто нікому намагався не поступитись навіть клаптика поля. Сьогодні на полі були рівні команди, які ще з минулого сезону один для одного є принциповими. Приємно, що саме ми не дозволили довести безпрограшну серію "Гірника-Спорт" до 25 матчів.

Наставник "Гірника-Спорт" Ігор Жабченко назвав головні причини поразки від дніпродзержинської "Сталі" (0: 1), випромінюючи при цьому оптимізм.

- Важко грати, коли центральний і крайній захисник не можуть допомогти в цьому матчі, - сказавши Жабченко після програного матчу. - Вилучення у Тернополі зіграли в цьому плані свою роль. Саме через провал Саші Голядінца в центральній зоні, який поки програє конкуренцію в центрі захисту дискваліфікованого Костюченко, ми пропустили єдиний м'яч.

У першому таймі у нас особливо й моментів не було біля воріт суперника, не вистачало агресії попереду. Другий тайм вийшов свіжіше, кілька завів нас пропущений гол, намагалися щось змінити, але знову небезпек біля воріт суперника створили не так-то й багато. Сьогодні не так активно виглядали наші фланги, Лозовому і Герасимця не вистачало спортивної злості. Начебто контролювали м'яч, намагалися нагнітати, в підсумку зуміли лише двічі потрапити у ворота. При цьому було помітно, що кіпер суперника сьогодні хвилювався, не завжди впевнено грав. Думаю, ми повинні були частіше бити по воротах, щоб щось змінити.

- Що ви сказали в перерві своїм футболістам, щоб вони грали активніше в другому таймі?

- Просили грати швидше, активніше використовувати фланги, зряче доставляти м'ячі в зони, самим уклинюватися туди.

- Що чекаєте від виїзного матчу з "Десною"?

- У нас 19 днів хлопці працювали без відпочинку. Зараз вони два дні отримали вихідних, сподіваємося морально і психологічно зуміють хлопці розвантажитися. Будемо рухатися далі. Неможливо, коли команда постійно досягає позитивного результату. Всьому рано чи пізно приходити кінець. Прикро, що в домашньому матчі ми перервали безпрограшну серію, яка налічувала 24 матчі. Потрібно зробити крок назад, щоб продовжити рухатися вперед. "Сталь" для нас дуже непростий суперник останнім часом. Але впевнений, що ми і в цьому чемпіонаті їх випередимо, а ця перемога нехай стане для них подарунком.