• ,
    » » Динамо Киев проходит в четвертьфинал Лиги Европы 2015

Динамо Киев проходит в четвертьфинал Лиги Европы 2015

Категория: Останні новини футболу / Ліга Європи
    Після важкої боротьби в матчі-відповіді проти Евертона з Ліверпуля, київські динамівці ще ближче наблизились до чемпіонства в Лізі Європи
    Динамо Київ - чемпіон Ліги Європи 2015... а чому б і ні)

Ліга Європи 2014/15. Матч-відповідь 1/8 фіналу

Київ. НСК "Олімпійський"

"Динамо" (Київ, Україна) - "Евертон" (Ліверпуль, Англія) 5: 2

Голи: Ярмоленко 21, Теодорчик 35, Велозу 37, Гусєв 56, Антунеш 76 - Лукаку 29, Джагєлка 82

"Динамо": Шовковський, Теодорчик (Кравець 75), Хачеріді, Гусєв (Калитвинцев 90), Рибалка, Сидорчук (Буяльський 64), Ярмоленко, Драгович, Антунеш, Велозу, Сілва

"Евертон": Ховард, Алькарас, Коулмен, Барклі, АМСУ (Осман 65), Баррі, Маккарті (Бешич 78), Нейсміт (Коне 65), Лукаку, Джагєлка, Бейнс
    Попередження: Рибалка 83, Драгович 85, Антунеш 90 + 1 - Лукаку 83, Бешич 90 + 4

Черговою командою, яка випробовувала на міцність оновлене київське "Динамо" в Європі, став представник одного з найбільш незручних для українців чемпіонатів Європи. З англійськими клубами "біло-синіх" раніше доля зводила в 23-х протистояннях і лише в чотирьох з них "Динамо" змогло відсвяткувати перемогу. П'ята ювілейна перемога вийшла більш ніж ефектною, і, мабуть, поки що однією з найважливіших. Але давайте про все по порядку.

"Евертон" до матчу з киянами мав невеликий досвід зустрічей з українськими клубами. У Кубку УЄФА сезону 2007/08 "іриски" в двуматчевой дуелі виявилися сильнішими "Металіста". З "Гудісон Парку" слобожани тоді привезли прийнятну нічию 1: 1, але на своєму полі поступилися 2: 3. Тому про Україну у англійського клубу залишилися найприємніші спогади. Тим не менш, в цей раз до Києва ліверпульці приїхали з великою настороженістю, і навіть стартовий склад "Евертона" був відверто оборонним.

У гостей в порівнянні з минулим матчем, який "іриски" впевнено виграли у "Ньюкасла" 3: 0, було вироблено кілька замін. Тіму Говарду не знайшлося альтернативи у воротах "Евертона", Джагелка і Алькарас сформували пару центрбеків, а Коулмен і Бейнс відповідали за фланги оборони. Баррі, Маккарті і Барклі склали своєрідний кулак в центрі поля. А на атаку були орієнтовані - Лукаку, в центрі, і Нейсміт з АМСУ з флангів.

Стартовий склад "Динамо" у порівнянні з минулим матчем також дещо змінився. На чотирьох позиціях вийшли нові гравці - у воротах замість Рибки стояв Шовковський, в центрі оборони грали Хачерілі і Драгович. Травмований Віда не встиг відновитися і не потрапив навіть у заявку на матч. Один з героїв зустрічі з "Іллічівцем" Данило Сілва зайняв позицію на правому фланзі, а Антунеш на лівому. В опорній зоні у киян грали Риболовля та Сидорчук, замість дискваліфікованого Беланда під форвардом Теодорчик розташовувався Велозу, а Ярмоленко і Гусєв розганяли атаки "Динамо" з флангів.

Наставник "Евертона" Роберто Мартінес перед матчем відзначив кілька важливих, на його думку, тез. Українська команда на своєму полі, завдяки вболівальникам, виступає дуже успішно і може здолати самого грізного суперника. І в цьому важко посперечатися з тренером, заповнений під зав'язку "Олімпійський" чудово підтримував своїх улюбленців, ажіотаж відчувався задовго до початку матчу і вболівальники зайняли свої місця ще за сорок хвилин до стартового свистка.

Також тренер "ірисок" говорив про газон поля в Києві, хоча тему трав'яного покриття на НСК "Олімпійський" піднімав і Сергій Ребров, обережно зазначивши, що це може створити деякі складнощі, але жодним чином переоцінювати проблеми газону не варто. Працівники центральної арени країни зробили все можливе, щоб претензій до поля ні про кого не було. І, незважаючи на деякі недоліки, можна поставити за цю роботу досить високу оцінку.
    Перші хвилини зустрічі були за киянами, вже на перших хвилинах добре показали себе фланги, спочатку Данило Сілва на швидкості рвався до воріт, але його простріл у штрафний зупинив Джагелка. А потім Антунеш, опинився на ударній позиції і з гострого кута цілив під праву штангу. Трохи м'яч розминувся з воротами. "Евертон" в глухій обороні не відсиджувався, у гостей перший удар по воротах завдав Барклі, СаШо хоч і не з першої спроби, але зафіксував м'яч у руках. Варто відзначити, що велику частину атак "іриски" будував через центр поля і розігруючого Барклі. Виходило це у "Евертона" досить небезпечно. Після закінчення першої десяти хвилинки "Динамо" довелося витримати кілька класичних флангових комбінацій англійської команди. І в глибокому тилу відпрацьовував навіть Ярмоленко.

Ближче до середини першого тайму підопічні Реброва остаточно освоїлися на полі, згадали, що грають удома і перехопили ініціативу. Гусєв і Ярмоленко опинялися на ударних позиціях, а також Велозу міг з центру штрафного наносити удар по воротах, Теодорчик завадив португальцю. Вже ніхто не зміг перешкодити Ярмоленко на 20-й хвилині, коли Андрій у своєму фірмовому стилі змістився з флангу в центр, обіграв капітана гостей Бейнса і вивіреним обвідним ударом спрямував м'яч точно в лівий кут. Ховард лише поглядом провів сферу, залітають в його ворота.

Через кілька хвилин Барклі міг зрівняти рахунок. Провалилася оборона "Динамо" при створенні штучного офсайду і атакуючий хавбек опинився фактично один на один з Шовковським. Після удару 20-го номера м'яч потрапив у штангу.

"Динамо" відповіло небезпечною атакою, яку знову завершував Ярмоленко, але цього разу голкіпер "ірисок" в акробатичному стрибку парирував м'яч. Після цієї комбінації "біло-сині" на частку секунди розслабилися і пропустили неймовірно небезпечний випад гостей.

Лукаку опинився на ударній позиції по центру воріт і зробив свою чорну справу. Бельгійський таранний форвард, перед тим як забити гол, виграв підбір відразу у двох захисників і сильно пробив у дальній кут. Шовковський виявився безсилим.

М'яч від англійців тільки розізлив "Динамо" і з новими силами господарі пішли вперед. Оборона "Евертона" виявилася далекою від ідеалу і комбінації киян ставали все небезпечнішими, а передачі "біло-синіх" безпомилково доходили до адресатів. Зі свого флангу добре навішував Гусєв, і хоч Ярмоленко не зміг дістати до м'яча, в штрафний чудово поборовся Теодорчик. Польський форвард не тільки зіграв в кращих традиціях Лукаку, вигравши позицію, але і зміг пробити по воротах з близької відстані, зробивши за сумою двох матчів рахунок рівним.
    А ще через дві хвилини "Динамо" забив Велозу. Настав час помилок оборони "ірисок", Джагелка запанікував і, вибиваючи м'яч після навісу від Даніло Сілви, зробив передачу на португальського хавбека киян, який з 10-ти метрів перекинув м'яч через Говарда.

Після перерви підопічні Мартінеса організували ряд хороших атак, Барклі і Лукаку виривалися на оперативний простір, але оборона киян не дрімала і під час Хачеріді і Драгович вдавалося зупиняти нападників "Евертона". Окремо варто відзначити Хачеріді, якому вдалося повною мірою нейтралізувати десятого номера гостей.
    Мартінес відчував, що гра у його команди не йде, і провів дві заміни. На поле вийшли Коне і Осман, які майже відразу створили неприємний момент і змусили Шовковського в поті осіб забирати м'яч після гострого флангового прострілу. "Динамо" також не відсиджувалися в обороні і продовжувало шукати щастя біля воріт "Евертона". Теодорчик забули накрити захисники, Лукаш прийняв м'яч на лівому фланзі, наблизився ближче до воріт на ударну позицію і вистрілив. З величезним трудом Ховард відбив м'яч. Але те що не вдалося Теодорчик вдалося Антунеш. З тієї самої позиції португальський захисник зробив усе блискуче, як справжній майстер. Прицільним сильним ударом з 20-ти метрів Антунеш відправив м'яч у правий верхній кут.

Кінцівка все ж була за гостями, атаки на ворота "Динамо" ставали все небезпечнішими, і часто захисникам довелося лягати кістьми, щоб стримати настирних форвардів "Евертона". На 82-й хвилині після кутового у штрафному киян виник справжній пожежа, Драгович не встиг винести круглого і Джагелка з кількох метрів вгатив круглого у сітку воріт. Рахунок став 5: 2, що втім цілком влаштовувало підопічних Реброва. Більше помилок "біло-сині" не допускали і впевнено довели матч до логічної перемоги.

На 60-й хвилині Сидорчук зробив все можливе щоб рахунок на табло знову змінився. Прохід 16-го номера киян правим флангом закінчився хорошим прострілом в штрафну, Гусєв виявився першим на м'ячі, але перший удар Олега відбив воротар. Зате з повторним пострілом Ховард вже не справився. Від штанги м'яч залетів у ворота.

Гості, розуміючи, що втрачати їм більше нічого великими силами пішли вперед. Чудовий момент створив собі АМСУ, в стилі Ярмоленко змістившись в центр і пробив у дальній кут. СаШо у відчайдушному стрибку витягнув м'яч. Ще через кілька хвилин, біля воріт киян виникла ще одна небезпечна атака. Барклі опинився на ударній позиції на протилежному лівому фланзі, його потужний удар став ще небезпечніше, але на шляху м'яча стала штанга.

Такий матч дуже цікаво прочитати починаючи з останньої миті і до першої)))

Свисток
    90 + 4 'Все! Чудова і дуже знакова перемога киян! Спасибі!
    Жовта картка
    90 + 4 'Мухамед Бешич жовта за неспортивну поведінку.
     90 + 3 'Лукаку випустили київські захисники, точно і потужно бив форвард киян, але Шовковський надійний.
    90 + 1 'Ще й Віторіну Антунеш жовта. Мабуть, за затримку часу.
     90 + 1 'Чотири хвилини компенсовано.
    Заміна
    90 'У нас остання заміна. Владислав Калитвинцев змінює Олега Гусєва.
     88 'Леон Осман викручував з лінії штрафної, перебуваючи лівіше центру, під дальню штангу, але Шовковський впевнено м'яч забирає!
     86 'Бейнс виконував штрафний. Перший постріл був заблокований, а повторний низом йшов точно в рамку, але Шовковський побачив у штовханині ніг м'яч і намертво його забрав.
    Жовта картка 85 'Александар Драгович жорстко підкотився під опонента. Йому також жовта. А для "Евертона" - небезпечний штрафний по центру метрах в 20 від воріт.
    Жовта картка 83 'По жовтій показав рефері Ромелу Лукаку і Сергію Рибалці. На підвищених тонах поговорили гравці.
    Гол 82 'ГОЛ! Філ Джагєлка скорочує відрив!
    Бейнс подав кутовий справа на ближню штангу, а Джагєлка підрізав м'яч у сітку.
    Небезпечний момент 79 'Ледве шостий не зайшов! Ярмоленко зарядив у каркас!
    Заміна 78 'Остання заміна у "Евертона". Мухамед Бешич змінює Джеймса Маккарті.
    Гол
    76 'ГОООООООЛ! Віторіну Антунеш! П'ЯТЬ!
    Фантастичний, неймовірний удар португальця по діагоналі в дальню дев'ятку метрів в 35!
    Заміна 75 'Рокіровка у киян. Лукаш Теодорчик залишає поле. Артем Кравець в грі.

Офсайд
    73 'Ярмоленко вискакував на побачення з Ховардом, проте рефері зафіксував дуже спірний офсайд: Коулмен не встиг створити офсайдну пастку, затримавшись на правому фланзі оборони.
     72 '"Динамівці" заробили два поспіль кутових. Однак довести їх до акцентованого удару не вдалося.
     71 'Теодорчик забули на лівому краю штрафного, Тео стріляв під поперечину, але Ховард перевів снаряд на кутовий.
     70 'Гра трохи заспокоїлася. Дали невеликий перекур футболісти голкіперам. У "Динамо" тим часом завершує приготування Кравець. Через кілька хвилин ми побачимо його на полі.
     67 'Коне прострілює справа - Шовковський на виході надійний.
    Заміна 65 'І подвійна рокіровка у "Евертона". Аруна Кона і Леон Осман виходять на поле. Для Нейсміта і АМСУ сьогоднішня гра вже завершена.
    Заміна 64 'Заміна у "Динамо". Замість Сергія Сидорчука на поле вийшов Віталій Буяльський.
     64 'Теодорчик замикав флангову подачу від Велозу, але слабо і точно в руки Говарду.
     63 'Ох, який підкат Даніло Сілви в штрафний! Данило-сталеві нерви!
     63 'Відмінний щільний удар від Велозу - м'яч проходить поруч зі штангою!
    Небезпечний момент 61 'Дуже жарко у київських воріт! Барклі пробивав з лівого кута штрафного пальнув у дальню штангу Дуже красивий і неймовірно небезпечний удар !!!!
    59 'Два поспіль кутових для "Евертона", але київські захисники грають дуже впевнено!
    Небезпечний момент 58 'Шовковський у грі! АМСУ здорово пройшов на брівці Гусєва, обійшов Рибалку та наносив блискучий обвідний удар у дальній кут - Шовковський в стрибку чудовий!
    Гол 56 'ГООООООООООООООООООООООООООООЛ! Олеееееееееег Гусеееееееееевввв !!! ЧОТИРИ - ОДИН !!!
    Сидорчук здорово підключився до атаки правим флангом, віддав на п'ятачок перед воротами, туди вибіг Гусєв, перший удар був заблокований, з другої спроби Олег забив від штанги!
     55 'Антунеш закидав у ворожу штрафну, але м'яч прилетів точно в руки Говарду.
     52 'Так, "Динамо" з "Евертоном" тепер помінялися ролями. Гості грають першим номером, кияни ближче до своїх воріт. Не хотілося б про погане, але у двох із трьох випадків в матчах Ліги Європи нинішнього року така гра української команди користі не приносила ...
    Уголовье 49 'Кутовий заробили гості. Теодорчик чомусь довго думав, чи виносити м'яч, у підсумку ледь не втратив його у власній штрафній.
     49 'На стартових хвилинах у нас одні фоли. Футболу як такого ми поки не побачили.
    Свисток 46 'Розпочався другий тайм! У нас без замін.
    Свисток 45 + 4 'Кутовий для "Евертона", але Данило Сілва виносить м'яч з ближньої штанги. Тут же пролунав свисток на перерву. Відпочинемо. Шикарний перший тайм. Зустрінемося через 15 хвилин. Не перемикайтеся;)
     45 + 3 'Поки є хвилинка нагадаємо шановному читачеві. Тим з них, хто вже відкриває шампанське. Один забитий м'яч "Евертона" може все перевернути все з ніг на голову, і "динамівці" вже опиняться в ролі вилітають. Тому ще один гол був би дуже необхідний.
    45 + 1 '"Евертон" заробив кутовий, але завдати хоча б удар їм не вдалося.
     45 + 1 'Чотири хвилини компенсовано.
     44 'Гра в застійному стані. Вважайте як хочете: чи то команди не форсують події, чи то "Динамо" проявляє зайву гостинність, що не добиваючи "ірисок".
     41 'Кияни взяли м'яч під контроль, не проявляючи ніякої активності попереду. "Евертон", схоже, не може оговтатися від шоку.
    Гол 37 'ГОООООООООЛ! Мігел Велозу !!!!! Фантастика!
    Лонгбол на лінію штрафного від Даніло Сілви, Велозу скидав м'яч далі, але Джагєлка намагався вибити м'яч, скинувши його під удар Мігель. Португалець поклав корпус і завдав красивий удар під поперечину!
    Гол 35 'ГОЛ! Лукаааааааш Теодорчіііііііік !!!
    Гусєв подав зліва, м'яч невдало відскочив на Ярмоленко, але точно на Теодорчик, який увігнав м'яч у сітку! 3: 3 в сумі!
    Уголовье 34 'Два кутових для "Евертона". Обидва рази без ударів.
     33 'Нейсміт відірвався від Хачеріді та Даніло Сілви і пробивав з розвороту, але Данило Сілва в підкаті заблокував постріл. Кутовий.
     32 'Ярмоленко зробив подачу справа, але Ховард впевнено на виході забрав.
     31 'Барклі запускає м'яч на трибуни. Роберто Мартінес аплодує йому, ми теж будемо раді, якщо всі його подальші удари сьогодні припадуть до українським виробами.
    Гол 29 'ГОЛ! Ромелу Лукаку зрівнює рахунок!
    Після серії рикошетів і підбирань київські захисники дозволили пробити метрів з 17-ти точно в лівий кут - Шовковський був безсилий! Не менш красивий гол форварда "Евертона"!
    Поки за сумою двох зустрічей далі йде ливерпульская команда. Хлопцям Реброва потрібен ще гол.
    28 'Два кутових заробили "динамівці", але з обома подачами впоралися ліверпульці.
    Небезпечний момент 26 'Суперответ "Динамо"! Шовковський виконує удар від воріт, після помилки захисників гостей м'яч потрапляє до Ярмоленка, який наносив обвідний удар під ліву від себе штангу - Ховард в чудовому стрибку переводить на кутовий!
    Небезпечний момент 25 'помилки захисників "Динамо", Нейсміт виводить на побачення з Шовковським Барклі, той добігає до штрафної і б'є лівою в дальній кут - киян рятує штанга!
     24 'Намагаються активніше почати грати гості. Сподіваємося, що цього разу київські футболісти не упустять переваги.
    Гол 21 'ГОЛ! Андрій Ярмоленко відкриває рахунок !!!
    Фантастично гол! Немов на на радіокеруванні зайшов м'яч у праву від Ховарда дев'ятку. У декількох метрах від лінії штрафного правіше центру Андрій зробив кілька Фінтон, взяв трохи лівіше і увігнав м'яч у ворота! Кращий забитий м'яч стадії, без питань!
     19 'Гра йде без воріт. "Динамо" виглядає дещо активніше, але поки що користі це не приносить.
     16 'Поки наші футболісти переважно використовують фланги, але захисники ліверпульського клубу грають біля своїх воріт надійно.
    Уголовье 13 'Ми заробили кутовий. Ярмоленко йде подавати. Розіграв короткій нозі з Гусєвим, пройшла прострільна передача на ближню штангу, але захисники виносять м'яч.
     11 'Гості в атаці. Пройшла подача на лінію воротарського праворуч, але Данило Сілва буквально верхівкою подовжує м'яч в аут.
     8 'Атака киян. Подача справа в штрафну, але там Теодорчик порушив правила проти когось із захисників.
     6 'Перша атака "Евертона". Росс Барклі стріляв з-за меж штрафного, Шовковський тільки з другої спроби м'яч забрав, але навколо не було нікого з суперників.
     4 'Антунеш підключився до атаки і завершував її ударом із зони лівого інсайда, але з лівого зарядив повз рамку.
    Ми приносимо свої вибачення за невеликі технічні проблеми з віртуальним таймером онлайну. Є великі сподівання, що найближчим часом баги будуть виправлені ...
     2 'Перший удар у матчі. Пройшла атака правим флангом у киян, навіс на дальню штангу, Гусєв виграє боротьбу за повітря, але стріляє вище.
    Свисток 1 'Матч розпочався! Англійці розіграли з центра поля!