Сталь Д - Нива 2:0. Дніпродзержинці наздоганяють Олександрію

Категория: Останні новини футболу / Перша ліга / Відео

«Сталь» Дніпродзержинськ - «Нива» Тернопіль - 2:0 (0:0)

21 березня. Дніпродзержинськ. Стадіон «Металург». 14:00.

«Сталь»: Попович, Пінчук, Дмитренко, Кравченко, Нікітенко (Шутов 46), Сантрапинських, Каленчук, Карасюк, Котляр (Дацюк 88), Масалов (Алієв 35), Куліш (Кучеров 74).
    «Нива»: Мусієнко, Гудак, Яневич, Донець, Красномовец (Мдінарадзе 87), Іашвілі (Волошин 77), Сокуренко (Кухарський 65), Керчу, Озарків, Емерсон, Прищенко (Кухарук 74).
    Попередження: Алієв (67) - Емерсон (64).
    Голи: Куліш (49), Котляр (64, з пенальті).

Матч нашої команди з тернопільською «Нивою» очікувався уболівальниками «Сталі» з нетерпінням, оскільки в Дніпродзержинську відверто скучили за великим футболом. «Сталевари» підійшли до відновлення сезону в 1 лізі практично в оптимальному стані - команда провела кілька навчально-підготовчих зборів, у тому числі і в Івано-Франківську. Крім цього, дніпродзержинці третій рік поспіль стали володарями традиційного зимового турніру з футболу - «Кубка Придніпров'я».

Всього в зимове міжсезоння в дніпродзержинську «Сталь» перейшли 6 нових футболістів. Правда, одного з них назвати новачком язик не повертається, оскільки 23-річного Олексія Пінчука, який повернувся в нашу команду після недовгого вояжу в вірменський «Гандзасар», представляти любителям футболу додатково не потрібно. Пінчука ще з 2012 року, коли він з'явився у Дніпродзержинську, запам'ятали в нашому місті за його впевнену, по спортивному злу гру в обороні, непоступливість і бійцівські якості.

Крім Пінчука ряди «Сталі» поповнили воротар Іван Піцан, центральний захисник Олег Дмитренко, центральний півзахисник Анатолій Масалов, правий півзахисник Роман Дацюк і лівий півзахисник Євген Сантрапинських.

З усіх новобранців нашої команди найбільш відомий 27-річний вихованець Іллічівського футболу Сантрапинських, багато років віддав чернівецької «Буковини», а в минулому сезоні виступав у Прем'єр-лізі у складі сімферопольської «Таврії». Першу половину нинішнього сезону Євген провів у Білорусії, де захищав кольори клубу вищої ліги - новополоцького «Нафтана». Перехід Сантрапинських в «Сталь» безсумнівно додасть конкуренції на лівому фланзі півзахисту, де діє улюбленець наших уболівальників Олег Шутов.

Ще один новачок дніпродзержинської команди 25-річний Олег Дмитренко (родом з Борисполя) у нинішньому сезоні також встиг вкусити «легіонерського хліба». Дмитренко виступав у складі литовського клубу «Гранітас» з Клайпеди і зарекомендував там себе з найкращої сторони, цементуючи лінію оборону литовського клубу. Також відзначимо, що в Литві Олег виводив на поле своїх партнерів з капітанською пов'язкою на руці, що говорить про довіру з боку тренерів і партнерів по команді. До литовського періоду кар'єри Дмитренко грав за стрийську «Скалу».

Новий воротар «Сталі» Іван Піцан (25 років) також має у своїй кар'єрі зарубіжний період - у 2012 році голкіпер виступав у чемпіонаті Грузії за «Динамо» Батумі. Після цього вихованець західноукраїнської школи футболу повернувся в нашу країну і перейшов в алчевську «Сталь». У цій команді Піцан не зумів стати основним стражем воріт, але в тих поєдинках, в яких йому довіряв «пост номер один», Іван діяв надійно і впевнено.

Центральний півзахисник Анатолій Масалов з Криму (25 років) ще в цьому сезоні, як і Іван Піцан, виступав в Алчевську. До цього Анатолій кілька років провів у Сумах, де захищав кольори однойменного клубу, регулярно грає в 1 лізі. Також півзахисник виступав і за «Титан» Армянськ. Масалов на передсезонних зборах «Сталі» виступав не тільки на позиції опорного півзахисника, але отримував можливість зіграти і на флангах, де виглядав на пристойному рівні.

26-річний Роман Дацюк перейшов в дніпродзержинську «Сталь» з друголігового «Черкаського Дніпра». Роман (вихованець західноукраїнського футболу) здатний зіграти не тільки в лінії півзахисту, а й в атаці, що він неодноразово підтверджував у Черкасах, де грав попереду і багато забивав. Приміром, у сезоні 2013/2014 рр. на його рахунку 13 голів за сезон. Тому, прихід Романа в «Сталь» є закономірним - будемо чекати від Дацюка підтвердження його бомбардирських здібностей і гострих передач партнерам.

В основному складі «Сталі» у матчі проти «Ниви» на полі з'явилися відразу чотири новобранця, а Роман Дацюк вийшов на заміну вже в кінцівці поєдинку. Оцінювати гру новачків «Сталі» поки не будемо, оскільки зіграно тільки перший матч, тим не менш, в їх діях спостерігалася впевненість і готовність битися до кінця.

Перші хвилини зустрічі пройшли в традиційній розвідці - обидві команди не стали форсувати розвиток подій на полі. Однак ініціатива належала господарям, які на правах одного з лідерів чемпіонату України в першій лізі взялися шукати ключики до оборонних побудов суперника. Найбільш запам'ятовується момент на початку гри був створений нашою командою зусиллями Антона Котляра, який після подачі штрафного опинився на ударній позиції, але пробити Антон не зміг, опинившись на газоні після контакту з одним з гравців «Ниви», однак арбітр зустрічі М.Балакіна з Києва пенальті не призначив.

У середині тайму все той же Котляр навісив зі штрафного, але удар Сантрапинських головою зовсім трохи розминувся зі створом воріт «Ниви». На останніх хвилинах тайму дніпродзержинці притисли гостей до їхніх воріт, подавши протягом двох хвилин 4 кутових, кожен з яких ніс потенційну гольову небезпека. Так, після полачі одного з них вдало вийшов на заміну ще в першому таймі Джейхан Алієв ефектно пробив через себе, але м'яч влучив у поперечину. Після цього вже Котляр пробивав з кута штрафного у ближню «дев'ятку», але Мусієнко врятував свою команду.

Але через кілька хвилин після продовження поєдинку у другому таймі Олександр Мусієнко, який виступав, до слова, у 2007 році за нашу команду, змушений був капітулювати - дніпродзержинці швидко розіграли м'яч після ауту: Пінчук зробив навісну передачу у штрафний майданчик, звідки з'явився на полі у другому таймі Олег Шутов скинув м'яч головою в центр, а Станіслав Куліш на мить випередив Емерсона, вразивши ногою мета - 14 гол кращого бомбардира 1 ліги в сезоні!

Пропущений м'яч змусив гостей заграти активніше, але спроби тернополян перехопити ініціативу успіхом не увінчалися, оскільки незабаром Емерсон у своїй штрафній сфолив на Станіславі Куліша, який рвався до воріт «Ниви» і арбітр на цей раз призначив пенальті, який був впевнено реалізований Антоном Котляром.

Дніпродзержинці могли доводити рахунок до великого, але реалізувати свої моменти більше не зуміли. Спочатку Куліш добре пробив у штрафний, але його удар прийняв на себе Яневич, а потім Алієв зумів на підступах штрафної обіграти дещо поспішно вийшов з воріт Мусієнка, але Яневич знову виручив своїх партнерів, вибивши м'яч з лінії воріт.

Здобувши закономірну перемогу над тернопільською «Нивою», наша команда отримала чергові три очки в турнірну таблицю, а це дозволило «сталеварам» наздогнати ФК «Олександрія», який досить несподівано в 18 турі оступився в Охтирці.

Наступний матч у чемпіонаті України наша команда проведе в наступну суботу, 28 березня. У Миколаєві дніпродзержинці зіграють з місцевим ФК «Миколаїв», який у 18 турі поступився на виїзді ФК «Тернопіль» - 2:4

Післяматчева прес-конференція головних тренерів команд:

Богдан Самардак, головний тренер "Ниви":
    - Я дуже задоволений того прийому, який нам надали в Дніпродзержинську. Вважаю, що поле на сьогоднішній день у доброму стані. І, звичайно ж, сьогодні не підвела погода. Хочу подякувати свою команду. У нас дуже юний колектив; ми, чесно кажучи, тільки два тижні як зібралися, так що наша команда тільки будується. Мене порадувало, що всі 90 хвилин ми витримували проти такого сильного суперника, як «Сталь», яка йде на 2 місці. Для нас сьогодні був хороший спаринг, після якого можна проаналізувати і зробити висновки щодо майстерності того чи іншого футболіста нашої команди. Виграти всі ігри неможливо, але я бачив, що сьогодні мої хлопці віддали всі сили для досягнення результату, але, на жаль, не вийшло взяти хоча б очко. Думаю, що вболівальникам сподобалася сьогоднішній матч. Ми вітаємо і дніпродзержинських, і наших футболістів з хорошою грою.

Володимир Мазяр, головний тренер "Сталі":
    - Майже весь 1 тайм ми намагалися увійти в матч. Але вже до кінця тайму ми почали намацувати свою гру, а в 2 таймі ми довели нашу перевагу до логічного завершення - двох забитих м'ячів. Я хочу подякувати як нашу команду, так і суперника, який сьогодні залишив дуже хороше враження. Вважаю, що незабаром «Нива» зможе регулярно набирати очки. В цілому, хочу всіх привітати з поновленням чемпіонату. Я задоволений, що ми сьогодні перемогли. Адже як казав Валерій Лобановський: «гра забувається, а результат залишається».