Сталеварам потрібно тільки шість хвилин для виграшу

Категория: Останні новини футболу / Перша ліга / Відео

МФК "Миколаїв" - "Сталь" (Дніпродзержинськ) 1:2

Голи: Сторублевцев 28 (пен.) - Сантрапинських 63, Куліш 69

МФК "Миколаїв": Медведєв, І.Білий, Берко, Момот, Севодняев (Носов 77), Лещенко, Сторублевцев, Рогозінський (Котов 83), Мізернок, Сафьянік, Хохлов

"Сталь": Попович, Карасюк, Дмитренко (Кучеров 46), Нікітенко (В.Білий 34), Котляр (Дацюк 81), Алієв (Шутов 46), Куліш, Каленчук, Сантрапинських, Кравченко, Пінчук

Незважаючи на всі складнощі, які супроводжують життя МФК "Миколаїв" в останні місяці, першого домашнього матчу в 2015 році дуже чекали. Але ... неприємний сюрприз піднесла погода: вона зіпсувалася в день матчу, з ранку зарядив нудний дощ - то сильніше, то слабше, ну і потужні пориви вітру. Все це і відлякало потенційних глядачів. Зазначеної на одному з сайтів тисячі глядачів і в помині не було - в кращому випадку за матчем спостерігали 250-300 уболівальників, включаючи і співробітників міліції.

Як і передбачалося - знову матч в Миколаєві розпочався без виконання державного гімну України. Мені невідомо, хто в клубі відповідає за дані опції, але факт залишається фактом. З позитиву - після піврічної перерви клуб-господар випустив яскраву програмку до матчу (у першому колі була видана всього одна, до стартовій зустрічі чемпіонату).

Суперники розпочали матч з різним числом номінальних нападників. У "Миколаєва" ним був Сторублевцев, а Берко діяв більше з глибини поля. А в тактичній побудові "Сталі" чітко проглядалися два форварди - Алієв і Куліш. Але в першому таймі вперше потрапив на футбол було б складно визначити - яка з команд йде в лідерах турніру, а яка знаходиться в небезпечній зоні. Оскільки гра була рівна. Зазначу, що дебютував у складі МФК "Миколаїв" голкіпер Олександр Медведєв (перш виступав за аматорську команду "Степове"). І, треба визнати, провів свій перший поєдинок у професійному футболі цілком гідно. А ще матч прийшовся якраз в день народження головного тренера господарів Анатолія Ставки, йому виповнилося 56 років.

І спочатку миколаївці були на шляху до того, щоб привітати наставника позитивним результатом. У середині тайму гості сфолили на активному Сафьяніке, а пенальті чітко виконав Сторублевцев. До цього гольових моментів майже і не було. Хіба що в одному епізоді "Сталь" втратила шанс в атаці: Каленчук з вигідної позиції пробив вище воріт.

Тут же головний тренер гостей проводить заміну, змінюючи інертного Никитенко на Білого. І моменти для голу з'явилися. Куліш, однак, не забив. Наполегливо рвався вперед Котляр, змушуючи фолити на ньому. Після одного їх порушень "Сталь" отримала право на перспективний "стандарт", але на слизькому полі Василь Білий не упорався з газоном - епізод завершився невдало. Під завісу тайму воротарський ляп ледь не коштував гостям нових неприємностей, але ніхто з миколаївців скористатися "подарунком" Поповича не зумів.

Незадоволеність Володимира Мазяра ходом зустрічі привела до того, що відразу після перерви на поле вийшли два свіжих гравця - Кучеров і Шутов. І, слід зауважити, тренерське чуття не підвело - гравці органічно увійшли в гру, а Шутов взагалі доставив, можливо, найбільше турбот миколаївським захисникам. Але перші хвилин 15 другого тайму "Миколаєву" ще вдавалося триматися, іноді створюючи гостроту в атаці (на вістрі були Сторублевцев і Берко). У "Сталі" міг відзначитися Каленчук.

Розв'язка в матчі наступила в середині тайму, коли в інтервалі шести хвилин гості забили двічі. Спочатку після навісу з флангу вдало пробив головою Сантрапинських, а потім після передачі Котляра холоднокровно розстріляв ворота "Миколаєва" Куліш. Повторюся, що безпосередню участь в цих атаках брав Шутов, як і в ряді наступних епізодів.

Що залишалося зробити миколаївцям в цій ситуації? Напрошувався такий хід: висунути свіжого Носова на вістрі атаки, а Сторублевцеву і Берко рекомендувати посилити тиск з другого ешелону атаки. Але господарі продовжили так, як і колись. І ближче до чергового взяття воріт були гості. Запам'ятався рейд Шутова і його удар у ближній кут - м'яч пройшов у сантиметрах від стійки.

Закінчували гру практично в сутінках. Група підтримки "Сталі" у кількості п'ятнадцяти фанів роздяглися, передчуваючи успіх своєї команди. Так і сталося: один з фаворитів турніру впевнено довів матч до перемоги. Дніпродзержинці провели матч, що пізніше підтвердив і головний тренер Володимир Мазяр, нижче своїх можливостей. А миколаївці створюють нову команду, що є поважною причиною і має на увазі розуміння нинішньої ситуації.