• dle 10.2
 • ,
 • наши фильмы
 • Регистрация    Войти
  Авторизация
  » » Страшне зіткнення Гусєва и Бойка

  Страшне зіткнення Гусєва и Бойка

  Категория: Різне

  зіткнення гусєва і бойка 

   

   

  Зіткнення воротаря «Дніпра» Дениса Бойка з півзахисником «Динамо» Олегом Гусєвим, ма­буть, запам’яталося більше, ніж гра. Тоді відразу стало страшно. Страх залишився і через кілька днів після цього випадку, коли його обговорили і проаналізува­ли з усіх боків. У пам’яті виринув епізод зі Сергієм Перхуном, який помер після зіткнення на футбо­льному полі, та інші подібні тра­гічні та неприємні моменти.

  «Діагноз такий: закрита череп- но-мозкова травма, струс голов­ного мозку, ретроградна амне­зія. Це означає, що Гусєв пам’я­тає момент зі штрафним перед зіткненням із Бойком а знову прийшов до тями в машині швид­кої допомоги. Періоду, коли йому надавали допомогу і вино­сили зі стадіону, він не пам’ятає», - розповів про сиіуацію. з Гусє­вим лікар Ігор Канівець.

  Найстрашніше, що уникнути або наперед зарадити такому практично неможливо. Так, фут­бол (а не бокс чи якісь інші єди­ноборства, де спортсмени засто­совують прямі удари) - один із найтравматичніших видів спор­ту. І це підтверджують численні дослідження, соціологічні вик­ладки та звичайна статистика...

  Звичайно, хвала та шана грузин­ському легіонеру дніпропетров- цівДжабі Канкаві, який першим кинувся на допомогу і, за вели­ким рахунком, урятував життя півзахисникові команди супер­ника. Як видно з відео, яке зні­мала камера з-за воріт, допома­гали і Зозуля, і Федецький. Ар- тем після гри зізнався, що вза­галі не зрозумів, що сталося.

  На емоціях багато хто запропо­нував надати Канкаві звання Ге­роя України. Однак він відмов­ляється від пафосного сприйнят­тя епізоду: «Так на моєму місці мав би вчинити кожен. Я відразу ж побачив, що з Олегом біда. Ситуацію загалом тримав під контролем, тому і на падіння гравця «Динамо» зреагував Мит­тєво. У моїй ігровій практиці по­дібне вже було, тому знав, що потрібно робити. В одному з мат­чів така ж неприємність сталася з моїм другом. Тоді я не допо­магав потерпілому, але перебу­вав по^уч і уважно спостерігав за тим, що роблять лікарі. Цього разу я намагався тримати рука­ми щелепи Олега, щоби він їх не стулив. Якусь хвилину мені було боляче, не більше. Однак я на болю не концентрувався, думав тільки про здоров’я Гусє­ва. Заспокоївся, коли він потро­хи приходив у себе. Не вважаю, що зробив щось особливе, тому обговорювати епізод більше не хочу, у професійному футболі травми, на жаль, трапляються часто. Нам потрібно це пережи­ти і рухатися далі».

  Лише через два дні після випад­ку «прокинувся» і «динамівський» офіціоз, який подякував грузи­ну: «Шановний Джабо! Щиро дя­куємо тобі за твій вчинок! Кож­ній людині властива свобода звер­шення, тобто того, що він вважає найкращим у найпотрібніший і найвідповідальніший момент. Ти прийшов на допомогу нашому товаришеві саме в ті секунди, коли він и життєво потребував! Спасибі тобі! Знаємо, що у тебе добре серце і наша подяка тебе не обтяжить! Здоров’я і щастя тобі, наш дорогий Ґенацвале!»

  Однак у будь-яких життєвих ситуаціях емоції бувають різни­ми. Крім подяк Канкаві та іншим «дніпрянам», з’явилася і чимала порція негативу, спрямована проти воротаря Бойка. Дуже прикро, що в «емоційну пастку» потрапили і журналісти, зокре­ма, ведучі двох найрейтингові- ших телевізійних програм про футбол. Якщо Олександр Денисов, який тупо танцює під дудку Ріната Ахметова і часто маніпу­лює інформацією та спотворює факти, не здивував своїм твер­дженням про те, що воротар «Дніпра» заслуговував на черво­ну картку, то Ігор Циганик - нав­паки. Наш земляк зазначив, що діяти так, як це зробив голкіпер, неприпустимо. Напевно, далося взнаки, що в юні роки популяр­ний журналіст займався бадмін­тоном, а.не футболом.

  Насправді ж важко зрозуміти, чому поважні люди (не лише вищезгадані журналісти) вимага­ли непрофесійності від Бойка. Адже зіграв він, як справжній воротар, за всіма канонами фут­больної школи. З малих літ май­бутніх голкіперів навчають, вис­трибуючи за м’ячем, виставляти коліно вперед-так, щоби це зас­воїли на рівні інстинкту. По-пер­ше - щоби самому не отримати травму у зіткненні (не важливо, свій гравець поблизу чи супер­ник. По-друге - це псйхологічний прийом, спрямований на змен­шення активності нападника. Ну, і по-третє - з виставленим колі­ном легше здійснити повноцін­ний стрибок, а це вже закони фізіології. Такою є світова прак­тика, поганий той воротар, який це не застосовує. Якби, наприк­лад, Бойко не дотримувався та­ких елементарних правил воро- тарського мистецтва, то в основ­ному складі «Дніпра» виступав би не він, а Ян Лаштувка.

  Узагалі, зараз стражу воріт дніп­ропетровської команди не позаз­дриш. Психологічний тиск на ньо­го значний - сам Денис, як поміт­но з його інтер’ю, дуже пережи­ває і постійно прокручує епізод із Гусєвим. Як би не вплинуло це на подальші виступи ворота­певно, переглянувши відео мо­менту, цих слів не повторював. Зате з усіх сил намагався примен­шити заслуги «дніпрян», не вва­жаючи, що Канкава врятував життя Гусєву: «Необов’язково було Канкаві травмувати руку, яку Гусєв інстинктивно прику­сив: в арсеналі лікарів є спеці­альні інструменти, що дозволя­ють уникнути трагедії. Наша бри­гада опинилася на місці вже че­рез 12 секунд після падіння Гу­сєва». Коментарі зайві... Є люди, а є... ось такі незрозуміло хто...

   

   


  шаблоны для dle 11.2
  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.