Категория: Новини України / Прем'єр ліга

Голи: Зеньов (76 п.), Буссаїді (79 а/г) - Плас­тун(47 а/г)

"Карпати": Ільющенков, Марсепіньо (Б о- хашвті, 58), Пластун, Голодюк, Пашаєв. Балажиц, Зеньов, Елла (Льопа. 58), Гладкий (Мартинюк. 90+1), Федорчук, Костевич.

"Таврія": Кахріман, Гуменюк, Гомес, Каяінічен- ко (Алїю, 77), Коробка (Павленко, 63), Бусаїді, Ярчук (Приходной, 82), Габовда. Свенссон, Аксьонов, Любічіч.

Попередження: Гладкий (42), Марсепіньо (45+2), Голодюк (83), Бохашвілі (84), Льопа (90+4) - Бусаїді (42), Габовда (45+1), Любічіч (80).

У першому таймі нічого цікавого на полі не відбулося. Ініціатива була за «Карпатами», але усі їх атаки завершувалися нічим. Гості уперед ишли неохоче, зосередившись на захисті влас- і них володінь. Але саме кримчани на перших хвилинах після перерви відкрили рахунок у і матчі Цікаво, що для «Таврії» гол став першим «виїзним» у цьому сезоні, але «суху» серію за І них перервав «карпатівець» Ігор Пластун, і «зрізавши» м яча у власні ворота.

«Карпати» відігралися завдяки пенальті, і правомірність призначення якого викликає сумнів. Але вже занадто артистично впав Голо­дюк. А через три хвилини надійшла «гуманітар­на допомога» з боку «таврійців»: Буссаїді підко- регував політ м'яча, чим дезорієнтував свого гопкіпера - 2:1.

«Металург» Дц - «Шахтар» 2:2

Для суперників це була тридцять тре­тя зустріч у чемпіонаті і жодного разу «Металург» не зміг перемогти своїх іме­нитих земляків. Неприємну для себе традицію «металурги» могли зламати у звітному матчі, але втримати пере­можний рахунок їм не вдалося. Але і нічийний результат цілком пристойний результат. До цього нічия у донецько­му «дербі» була зафіксована аж п’ять років тому, а всього подібні випадки в історії зафіксовані лише тричі.

Захист «шахтарів», виявляється, не є таким бездоганним в умовах, коли суперник не «стидається» регулярно створювати загрози біля їх воріт. І за­биті «металургами» голи тому доказ: спочатку Ракіцький не впорався з тис­ком Джордже Лазіча і закотив м’яча у власні ворота, а потім захисник збірної країни «прогавив» забіг Мораєса, яко­му залишилося лише перекинути шкіряну «кулю» через голкіпера. Що­правда, «Шахтар» зумів одразу ско­ротити рахунок. Але це, скорше, не ре­зультат командної гри, а індивідуаль­на майстерність та наполегливість окремих гравців команди. Відзначив­ся Алекс Тейшейра: він спочатку обі­грав В’ячеслава Чечера і «виклав» м’яча під удар Тайсону, а потім пер­шим встиг на добивання. Вдруге «гірники» забили наприкінці матчу, не врятував і воротар «Металурга» Олек­сандр Бандура, який до цього «тяг­нув» практично усе. Удар у Едуардо не вийшов, що певною мірою дезорі­єнтувало голкіпера і він не зміг пере­хопити м’яч. Рахунок зустрічі міг бути і іншим, причому забити могли і номі­нальні гості, і господарі поля. Найкра­щу нагоду втратив «металург» Даніель за хвилину до фінального свист­ка, вийшовши сам-на-сам з П’ятовим.

«Дніпро» - «Чорноморець» 2:0

Обігравши одеську команду, «Дніпро» одноосібно залишився на другій позиції, випереджаючи і «Шах­тар», і «Чорноморець» на 3 пункти.

Хуанде Рамос вирішив поберегти сили лідерів команди напередодні важливих зустрічей із «Фіорентіною» (у ЛЄ) та «Металістом» (наступний тур ЧУ), тому у стартовому складі госпо­дарів були відсутні Роман Зозуля, Євген Селезньов та Артем Федецький. Однак і за їх відсутності «Дніпро» зіграв на належному рівні. Рахунок у зустрічі відкрив Нікола Капініч, який вчасно «відгукнувся» на

другому таймі продовжувала грати на рівних з «Дніпром». Певною мірою ви­рішальною стала 70-та хвилина, коли одесити залишилися у меншості - арбітр Юрій Можаровський вилучив Олексія Антонова, який у запалі бо­ротьби наступив на коліно Федецькому. А ще через п’ять хвилин перемож­ну «крапку» у матчі лоставив Євген Коноплянка. Отримавши м’яча безпосе­редньо від воротаря своєї команди, він здійснив швидкісний забіг до штрафного майданчика і завдав не­відпорного удару у нижній кут воріт Дмитра Безотосного - 2:0.

«Металіст» - «Металург» (Зп) 3:2

«Хет-трик» Девіча дозволив «Мета­лісту у важкій і цікавій грі перемог­ти одного з аутсайдерів чемпіона­ту та зберегти лідируючі позиції.

Досить швидко досягнувши пере­ваги у два м’ячі, «Металіст» у друго­му таймі дозволив гостям зрівняти рахунок. У їх лавах «дублем» відзна­чився Юрій Штурко. Але «бойовий запал» запорожців «загасив» арбітр зустрічі Сергій Березка, «на рівному місці» показавши червону картку їх захиснику Балічу. Залишившись у меншості, гості вже не змогли дати раду майстерності гравців команди Маркевича і пропустили втретє.

«Ворскла» - «Динамо» 2:2

«Динамо» продовжує руйнувати надії на своє «одуження», вряту­вавшись від чергової поразки лише у компенсований час.

У цьому матчі молодий наставник «Ворскли» Василь Сачко явно був не проти нічиєї. Але події на полі роз­горталися так, що полтавська коман­да могла розраховувати і на більше. Хоча особливих старань гравці «Вор­скли» до цього не доклали - більше завдячувати мають супернику та ар­бітру зустрічі Віталію Годуляну. Ос­танній, зокрема, «поставив» досить сумнівний пенальті у ворота киян, а потім вилучив з поля Ідейе.

11-ий тур (28-30 вересня)

"Дніпро" - "Чорноморець" 2:0 (1:0)

Голи: Калініч (45), Коноплянка (75);

"Металург" (Дц) - "Шахтар" 2:2 (1:0)

Голи: Ракіцький (24а/г),Мораес (51) - Тейшейра (54), Едуардо (82);

"Зоря" - "Волинь" 2:0 (0:0)Голи: Болі (72, 80);

"Металіст" - "Металург" (Зп) 3:2 (2:1)

Голи: Девіч (18, 23, 76) - Штурко (45,61);