• ,
    » » Збірна Чилі гідно покидає мундіаль

Збірна Чилі гідно покидає мундіаль

Категория: world cup 2014 / news / Останні новини футболу

Першими відкривали другу частину марлезонского балету на ХХ чемпіонаті світу збірні Бразилії та Чилі. Звичайно ж, у фаворитах спочатку ходили господарі Мундіалю. Але і від чилійців чекали іскрометного футболу. Адже в груповому раунді «ла Роха» просто таки зачарувала всіх своєю грою. Так, статистика всім казала, що чилійці невдало грають проти п'ятикратних чемпіонів світу. Останній раз бразильці програвали чилійцям в далекому 2000-му році, коли ті 15 серпня досхочу познущалися над «чарівниками м'яча» у кваліфікаційному раунді до чемпіонату світу-2002 - 3:0. Це був чутливий удар по репутації бразильців. А вони таких принижень не прощають! І понеслося - 5:0, 4:0, тричі 3:0, 6:1 ... І взагалі, після того принизливої ​​поразки збірна Бразилії в 12 зустрічах всього двічі не змогла обіграти Чилі при десяти перемогах, да з різницею забитих і пропущених м'ячів - 36:7! Як то воно буде цього разу? Адже один успіх «ла рохі» у матчі плей-офф з бразильцями на цьому Мундіалі з лишком «окупить» всі попередні невдачі. Ще цікавило питання, скільки заб'є Неймар? Адже його змагальна перестрілка з Месії одна з найбільш інтригуючих топ-новин на Мундіалі.

На полі з'явилися команди, проспівали гімни своїх країн. Причому дітлахи біля футболістів у центральному колі репетували свій національний гімн так, що геть перекричали своїх кумирів. Дивимося на склади. Бразилія: Жуліо Сезар, Даніель Алвес, Тьяго Сілва, Давид Луїс, Марсело, Фернандіньо, Луіс Густаво, Халк, Фред, Неймар, Оскар. Приємно, що Ферна вийшов в основі. Особисто я буквально закохався у гру цього гравця, коли він виступав ще за донецький «Шахтар». Радий, що мій улюблений півзахисник, який виступає зараз за англійський «Манчестер Сіті», заслужив своєю грою довіру тренера Луїса Феліпе Сколарі і місце в основі. Аргентинський наставник збірної Чилі Сампаолі Хорхе виставив на поєдинок такий склад: Клаудіо Браво, Еугеніо Мена, Маурісіо Ісла, Гонсало Хара, Франсіско Сілва, Артуро Відаль, Гарі Медель, Чарльз Арангіс, Марсело Діас, Алексіс Санчес, Едуардо Варгас.

З самого стартового свистка англійського арбітра Ховарда Уебба під божевільний рев трибун бразильці понеслися вперед. Але поки до небезпечних моментів справа не доходила. Бив здалеку по воротах Марсело - мимо. Чилійці відповідають стрімкими вилазками до воріт Жуліо Сезара. До десятій хвилині команди обмінялися падіннями своїх нападників у ворожих штрафних площах - свисток Уебба мовчить. Що тут скажеш? Англієць. Його не обдуриш! Футбол проходить в таких високих швидкостях, що не помічаєш, як летить час. На 16 хвилині Мена навмисне зіграв рукою, перериваючи передачу, і заслужено отримав попередження. Тепер у разі виходу збірної Чилі в чвертьфінал, команда зіграє без нього. 18 хвилина. Подача кутового, Тьяго Сільва в центрі штрафного скидає м'яч головою ближче до воріт, і Давид Луїс стегном заштовхує м'яч у ворота - 1:0! Трибуни буквально вибухнули морем позитиву! Та й як же інакше? Їх кумири повели. До речі, не факт, що не було автоголу у виконанні Гонсало Хара. Але то вже вирішувати після матчу службі статистики. А поки що Бразилія перемагає. І цілком заслужено.

У чилійців нічого не клеїтися попереду. Що й не дивно. Лідера атак команди Артуро Відаля зірко чатує Луїс Густаво. Тільки м'яч посилають на адресу півзахисника італійського «Ювентуса» з Туріну, тут же поряд з ним виявляється його візаві з німецького «Вольфсбурга». Мало того, Густаво, як той вовк, найчастіше випереджає Відаля. Так що чилійцям потрібно шукати альтернативні шляхи до воріт господарів чемпіонату світу.

Жовте море на переповненому стадіоні в Белу-Орізонті шаленіє, і кожен вдалий фінт, або комбінацію своїх кумирів зустрічає схвальним гулом. Тут хто хочеш розгубиться. Але чилійці, не дивлячись ні на які невдачі, вперто лізуть вперед. 33 хвилина. Бразильці вкидають м'яч на своїй половині поля, пас назад на захисника, йде обратка від Халка, і перехоплення м'яча чилійцями. «Бразука» без роздумів відправляється на вільного Алексіса Санчеса, і нападаючий каталонської «Барселони», перебуваючи у штрафному майданчику суперників, завдав точного удару в дальній кут воріт - 1:1! Стадіон тут же притих, зате чилійські вболівальники піднеслися духом. Ще не все втрачено! Та-а-к. Футбол і до цього виглядав на одному диханні. А тепер і зовсім стане ще цікавіше!

Бразильці тут же відповідають небезпечним ударом головою Неймара - сантіметраж зі штангою! А потім після стрімкого проходу того ж Неймара м'яч відскочив на набігаючого Фреда, і нападаючий «Флуміненсе» розрядив свою гармату метрів з п'яти вище воріт. Чилійці і не думають іти в оборону. І ось вже Відаль завдає небезпечний удар. Бразильці не залишаються в боргу, і Алвес метрів з тридцяти послав м'яч точнісінько під поперечину - Браво на місці! Браво Браво! Якби не висока майстерність голкіпера збірної Чилі, стопроцентово бути б голу. А так - кутовий. Яка ж іскрометна гра, Боже ж ти мій!

Вже в доданий до першого тайму час бразильці помиляються під пресингом своїх суперників, слід найточніший пас Санчеса на Арангіс, удар-р-р. Здавалося, що гол. Але тепер вже Жуліо Сезар демонструє свій високий клас. Молодці, воротарі, молотки! А тут і свисток на перерву пролунав. Деякі гравці збірної Бразилії, перебуваючи у збудженому стані, продовжують штовхатися з чилійцями. Да-а-а. Видать не очікували «чарівники м'яча» такого опору від своїх суперників. А тут ти подивися! Вони ще й ерепеняться, навіть зрівняли рахунок і трохи вперед не вийшли! Непорядок! Досить вам, кавовари штовхатися. Краще он в роздягальню йдіть. Там вас Сколарі навчить, як батьківщину треба любити і пояснить свою політику, вказавши яким шляхом вам варто йти до успіху. Ну, що ж, почекаємо і ми п'ятнадцять хвилин. Але все ж, якою приголомшливо захоплюючий футбол демонструють обидві команди!
    Але всіх перекричали діти, стоять біля футболістів у центрі поля. Молодці, істинні патріоти своєї країни зростають.
    Бразильці відкрили рахунок і дуже раді з цього приводу. Думалось, почався розгром збірної Чилі.
    Ан ні! Не так сталось, як гадалось! Алексіс Санчес зрівняв рахунок. Це відбудеться через мить.

Другий тайм, і пішли ті ж гойдалки. Атака на атаку, що дуже подобається глядачам, і особисто мені теж. Небезпечно пробивав здалеку Фернандіньо. Скільки ж він раз подібним чином відрізнявся за донецький «Шахтар»? Не рахував, але багато. Цього разу - мимо. Трибуни співають, хоча ніяк не зрозумію, з якого приводу? Халк, правда, забив гол коліном. Але радість жовтого вболівальницького моря була передчасною. При прийомі м'яча Халк підіграв собі мускулами рук, за що резонно отримав від Ховарда Уебба «жовту» картку. Так що гол не зарахований, як і раніше - 1:1.
    Халк приймає м'яч на руку, після чого вразить коліном ворота збірної Чилі.
    Але Уебб гол відмінив. Халк аж вигнувся весь в проханні англійського арбітра не робити цього. Але Ховард був непохитний, та ще «жовту» картку нападаючому збірної Бразилії і пітерського «Зеніту» показав.
    А на полі триває цілком рівна гра. Як влучно висловився наставник чилійців напередодні матчу, що для того, щоб стати чемпіонами, потрібно обіграти цих самих чемпіонів. З Іспанією це вдалося. Тепер що, на черзі Бразилія? Якщо так, то гряне чергова сенсація. Що цілком можливо. На 63 хвилині після розіграного «треуголніка» Відаль - Ісла на убивчою позиції опинився Арангіс. Удар-р-р-р! І Жуліо Сезар якимось неймовірним чином його парирує! Трибуни, бачачи таку справу, трохи примовкли. Знову йде обмін падіннями в ворожих штрафних площах. На що арбітр Уебб незворушно реагує, мовляв, вставайте і грайте, нема чого на газоні валятися! Моменти йдуть за моментами. Паси видаються такі, що, м-м-м, пальчики оближеш. Ногами, головою, п'ятами ... Загалом всіма тими частинами тіла, якими дозволено правилами торкатися м'яча.

На 80 хвилині Неймар мав прекрасну можливість забити другий гол і вийти в лідери бомбардирської гонки. Після класного довгого пасу він кинувся за м'ячем, вискочив на побачення з воротарем, але Браво знову зіграв на «Браво!», Відразу відбивши м'яч перед собою, а потім з другої спроби намертво накрив його. Не минуло й 120 секунд, як Халк на правому краю штрафного майданчика обіграв двох суперників і завдав сильний удар у дальній кут воріт - Браво розтягнувся на весь свій зріст, але дістав таки «бразуку»! На добивання, як ті шуліки, кинулися бразильці, але захисники збірної Чилі виявилися спритнішими, і винісши м'яч подалі в поле розрядили обстановку. Але тиск на ворота Браво триває. Час спливає, як вода через сито. Невже нас чекає овертайм? Так! Причому чилійці в доданий час були ближче до успіху. Але зайва метушня в штрафній площі бразильців їм завадила завдати точного удару.

Отже, додатковий час. Ще півгодини ми будемо насолоджуватися висококласним футболом. А висококласного футболу ніколи багато не буває!
    З самого початку додаткових півгодини бразильці взяли ворота збірної Чилі в саму справжню облогу. Небезпечний штрафний пробивав Неймар - кутовий. А потім Жо пішов прямою ногою на Браво, коли той брав м'яч. Добре що, Уебб пошкодував нападаючого «Атлетіко - Мінейро" і показав йому всього лише «жовту» картку. За такі порушення взагалі-карають більш жорстко. Так що, бразильцям потрібно сказати англійської судді величенне «Спасибі» за м'якість, не те б Жо була б повна жо ...
    Бразильці все ж більш наполегливі в атаках. Ось проходить по правому краю Халк і робить навіс в штрафну площу, який замикав ударом головою Оскар - прямо в руки Браво. Через всього хвилину Халк бере гру на себе, на підступах до ворожої штрафної площі обходить двох суперників і потужно вистрілює по воротах - БРАВО! Ну, що за воротар? Скільки вже він раз виручав свою команду? Важко і підрахувати. А перший тайм закінчився неточним потенційно небезпечним штрафним ударом у виконанні Санчеса. Команди міняються воротами, а на поле замість нікакущій Оскара виходить ще один наш старий знайомий по донецькому «Шахтарю», Вілліан.
    Четвертий тайм почався активністю Неймара. Нападник «Барси» двічі опинявся в центрі уваги після небезпечних ударів - але неточно. Почав лупити здалеку Халк - все в молоко. Чилійці відповідають тією ж монетою. Вийшовши на заміну Маурісіо Пінілья розрядив свою гармату точно в поперечину! Напевно, в цю мить вся Бразилія пережила справжнісіньку клінічну смерть! А на самих останніх секундах з вигідної позиції маже також вийшов на заміну Рамірес. Як тут за серце не схопитися? Звучить свисток Уебба. Прийшов час післяматчевих пенальті!
    Першими пробивають бразильці. У м'яча Давид Луїс, удар - гол! Браво стрибає в один кут, шлях «бразукі» проліг в іншій - 1:0! А Пінілья, який всього кілька хвилин тому міг стати героєм нації, що не забиває! Жуліо Сезар парирує удар - 1:0 ... Радості бразильців немає межі, як її тут же пригасив Вілліан. Півзахисник лондонського «Челсі» вирішив пробити на техніку, і обдурив не тільки воротаря, а й себе. М'ячик пройшов поруч зі штангою. Як і раніше - 1:0 ... Але через хвилину стадіон знову вибухнув океаном позитиву. Це Жуліо Сезар відбиває другий Пеналь до ряду. Рекорд голкіпера української збірної Олександра Шовковського, який він встановив на Мундіалі-2006, залишивши свої ворота в серії післяматчевих пенальті «сухими», захитався. Невже буде повтор? На ХХ чемпіонаті світу он уже скільки рекордів повторили і побили! Гьян зі збірної Гани став кращим африканським бомбардиром на чемпіонатах світу з шістьма забитими голами, а Клозе повторив досягнення Роналдо, хоча цілком може забити більше 15 м'ячів на Мундіалях вже на цій першості. Колумбієць Мондрагон став найстаршим футболістом на світових форумах. Тепер ось Жуліо Сезар як ніколи близький до фантастичного результату Шовковського. Але не вистачило всього нічого. Після того, як Марсело вразив ціль, Арангіс так бабахнув по м'ячу, що ледь не розірвав сітку в «дев'ятці» за спиною Жуліо Сезара - 2:1. Так, рекорд голкіпера київського «Динамо» повторити можливо, але дуже проблематично. А ось побити - ніколи!

Але серія післяматчевих пенали триває. До одинадцятиметрової підходить Халк, удар, і м'яч від ноги вже падаючого в кут Браво відлітає в поле! Да-а-а. Видать не даром фанати пітерського «Зеніту» вимагали від керівництва клубу: «Приберіть Халка від пробиття пенальті!», Коли той їх не реалізував чотири рази поспіль. Ох, не дарма. А тут ще й Діас пробив точно по центру і зробив рахунок нічийним - 2:2! Так що вся боротьба ще попереду! А Бразилія в шоці!

На останній лімітований пенальті виходить Неймар. На кумира весь стадіон дивиться з надією, вся країна на нього молитися! Розбіг, різка остановочка, підскок до м'яча, удар - гол! 3:2! Але ж є ще остання спроба у чилійців. З м'ячем до одинадцятиметрової позначки підходить Хара. Посміхається хлопець по ходу свого шляху. Видать, впевнений у собі. Або нервує? Виявилося, що друге. Ба-бах - штанга! Вся Бразилія моментально впала в ейфорійні прострацію, а Чилі перебуває в шоковому стані! Адже могли ж їх хлопці виграти у бразильців. Могли! Але не зуміли! Але все одно, футболісти «ла рохі» заслуговують на самі добрі слова, так як своєю грою «нарвалися» на самі схвальні епітети. А Бразилія йде далі. Бразильська самба на ХХ чемпіонаті світу триває!